Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Pellumbi me krah te thyer

Dy besimtare u takuan ne rruge.Pasi e pershendeten njer-tjetrin,njeri i tha: "Kam vendosur te mbyllem ne xhami dhe vetem do te adhuroj All-llahun ,nuk do te bej asgje tjeter .Po pse e ke marre kete vendim?-e pyet tjetri.Po ja isha ne nje shkretetire dhe atje pashe nje pellumb me krah te thyer.N...uk kishte askend qe mund ta ndihmonte dhe as une nuk mund te beja gje. Mendova qe ky tani do te ngordh . Kur pashe qe pas pak erdhi nje pellumb dhe i solli ushqim.U largua pellumbi dhe u kthye perseri me ushqim tjeter . Keshtu u sigurova qe Zoti ia paska garantuar ushqimin cdo krijese . Perderisa Zoti ia sjell ushqimin pellumbit , do ia sjelle edhe njeriut qe eshte krijesa me e rendesishme per Te . " Po mire - i thote shoku .Ti pse nuk merr shembullin e mire por merr shembullin e keq ? Pse nuk behesh si pellumbi qe sillte ushqim, po behesh si ai qe priste te vije ushqimi ?!!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free