Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Historia e peshkut dhe e peshkatarit

Njehere nje peshk i madh e keshilloi nje peshk te vogel,te kishte kujdes nga peshkataret jashte ujit,por peshku i vogel nuk besonte se kishte gjera te tjera mbi uje.Nje dite,ai pa dicka te cuditshme dhe papritur iu kujtua se cfare kishte thene peshku i madh per peshkataret.Megjithate peshku i vogel filloi ta hante karremin,derisa ra ne gracke.Me pas e terhoqen lart dhe peshku e kuptoi,se egzistonte bota mbi uje,por tani ishte teper vone per t'u kthyer.Disa mund te mendojne se ekziston vetem kjo bote.Disa peshq nuk mund ta perceptojne jeten jashte ujit.Po ashtu mund te ndodhe qe nje peshk i vogel te dale mbi uje per nje kohe te shkurter dhe te kthehet serish pa u lekundur(duke pare keshtu gjerat mbi uje).Ekzistojne engjej dhe xhinde,te cilet nuk mund t'i shohim.Shejtanet mund te perfytyrohen si peshkatare me karrem,te cilet mundohen te na joshin.Ne jemi paralajmeruar te rrime larg te keqes,edhe nese joshemi nga ajo.Po sikur engjelli i vdekjes te shfaqet papritur para nesh dhe te kerkoje shpirtin tone ?Atehere do ta kuptojme dhe do te jemi te sigurt per boten e pertejme,ashtu si peshku ne shembullin e mesiperm.Vdekja eshte e sigurt,por a jemi ne te pergatitur qe te dalim para Allahut ?
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free