Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Te nxjerresh mesim nga nje bretkose

Njehere ne nje fshat ra zjarr,por asnjeri nuk po perpiqej ta fikte ate.Nje burre i urte shkoi prane fshatareve dhe u tha:-Perse nuk merrni mesim nga ajo bretkose e vogel ? Te gjithe kthyen shikimin nga bretkosa dhe u habiten nga ajo qe pane.Bretkosa shkonte ne pellg,mbushte gojen me uje,kthehej,i afrohej vendit ku kishte rene zjarri dhe sa mundej ia hidhte ujin.Me pas kthehej serish ne pellg dhe bente te njejtat veprime.Pasi pane ate qe bente bretkosa,fshataret u vune ne levizje.Moren ene te medha dhe punuan se bashku per te shuar zjarrin.Brenda nje ore ia dolen mbane.

Pas disa vitesh nuk do te jemi me ne kete bote.Gjate kesaj kohe duhet te punojme fort dhe te leme trashegimi dicka ne kete bote.Nje trashegimi qe do te vazhdoje te ekzistoje edhe pasi ne te mos jetojme me.Nje trashegimi qe do ta ndryshoje boten pergjithmone.Te pakten te mundohemi t'i afrohemi sadopak veprimit te bretkoses,e cila ishte frymezim per fshataret dhe shpetoi gjithe fshatin...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free