Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Shenja e Zotit te veza e nje pellumbi

Veza e nje pellumbi eshte mrekulli me vete.Ajo eshte e mbeshtjelle me nje levozhge te bardhe qe e mbron nga c'do rrezik.Levozhga eshte hermetike,qe do te thote se uji nuk mund te depertoje ne veze.Gjithashtu,levozhga nuk lejon as ajrin te depertoje brenda.Te ndalemi pak dhe te mendojme...Uji dhe ajri jane dy elementet baze te jetes.Por Allahu i Lartesuar krijon nje jete brenda nje veze,ku uji dhe ajri nuk mund te hyjne nga jashte.Brenda eshte nje veze e lengshme,e bardhe dhe e verdhe.Nga keto dy substanca te kufizuara,Allahu i Madheruar krijon kocka te forta,sy te persosur dhe nje tru ne funksion te zogut.Krijon nje zog me stomak,me gjuhe,me pupla,me thonj,me lekure e me shume gjera te tjera.Por me madheshtor eshte fakti se Allahu sjell nje krijese qe brenda pak ditesh do te fluturoje ne ajer.Keto jane shenja te madheshtise se Allahut qe gjenden ne nje veze zogu e kudo.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free