Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Corapet

Një pasanik ia lë amanet të birit që ta varroste me çorape. Dhe kur te kishte ndonjë problem ta hapte zarfin dhe ta gjejë përgjigjen atje. Kur vdiq pasaniku, djali deshi ta varroste me çorape, por hoxhallarët nuk pajtoheshin. Djali hapi zarfin që i pati lënë babai dhe lexoi: “Bir siç po e shikon edhe vet,unë megjithëse isha kaq i pasur... nuk po marr asgjë me vete,madje as një palë çorape. Mendo vet për të tjerat”...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free