Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Zoti ka kontroll mbi gjithcka

Nje i ri,nuk besonte se Allahu kontrollon gjithcka.Ai tha se Allahu nuk mund ta detyronte te hante,nese ai nuk donte.Pandaj,nuk hengri per nje dite.E ema u mundua ta ndalonte kete cmenduri,por ai nuk po ndryshonte mendje.I mrzitur nga e ema,ai vendosi te ngjitej ne nje peme dhe te rrinte atje.Nena e dhembshur,ia la ushqimin poshte pemes,me shprese se mos po hiqte dore.Pasi ra nata,aty prane kaloi nje grup hajdutesh.Ata vune re pjaten me ushqim te shijshem poshte pemes.Pane njeri-tjetrin te habitur dhe menduan se ndoshta dikush po perpiqej t'i helmonte.Pane rreth e rrotull dhe vune re djalin ne maje te pemes.E detyruan te zbriste dhe e urdheruan te hante ushqimin,qe te shihnin nese ishte i helmuar.Por i riu refuzoi,sepse donte ta shpinte deri ne fund sfiden e tij.Hajdutet zune te dyshonin dhe filluan ta rrihnin djaloshin kokeforte.Ai u dorezua dhe nisi te haje.Duke pare qe ushqimi nuk ishte i helmuar,hajdutet e lane dhe u larguan.Ne fund,i riu e kuptoi se s'mund te vazhdonte me tej sfiden e tij te cmendur.ZOTI KA KONTROLL MBI GJITHCKA.

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free