Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Shprehje & këshilla

Llogariteni veten para se tu llogarisin te tjeret

Pse, pyes veten

Pengesat gjate rruges

Beni nje liste te te gjitha dobesive tuaja

Njeriu eshte sa vepron ne kohe

Futja e hundeve

Thenie

Si te flasim

Vet shoket e profetit vuanin ndonjehere nga plogeshtia

Ne koma ne emer te Rep-it

Tri mesazhe per disa burra

Nje porosi shume e mire

Nje jete pas lindjes ?!

Nga Charlie Chaplin

Nena e porosit te birin

7 miresi te heshtjes

Nje dite do te jesh jashte linjes ( OFFLINE)

Para kufomes se faraonit

Punoni sipas dijes qe keni

Bir i dashur

Mos u deshpero

Nese do e dija qe sot do ishte hera e fundit

Keshilla per te Urtit


Behu edhe ti si milingona

Keshillat e Llukmanit drejtuar te birit

7 keshilla te vlefshme

O njeri:Po c'te mashtoi ty te ngresh krye ndaj Zotit tend

Vlera e kohes

E bukur per te zotet e mendjes

Disa keshilla nga Aliu r.a

Lutje

Gjuha


Porosite e dijetareve gjate sprovave

Po Vdekja

Semundjet e Zemres

Te bukura

Iblisi dhe ushtria e tij

Shejtani dhe femra

Llojet e Deshmoreve

Degjo mire

Njeriu i mire qe e lejon te ligun

Zgjidhi hallet duke u bere mire te tjereve

Nxirr mesime nga ata qe e kane pesuar

Fjale te urta Islame dhe shprehje

Ah, sikur te ishte

Drejtesia e Allahut

8 genjeshtrat e Nenes

Ah, sikur te kthehesha

Interesant

Me thirri varri

Nje krah per mbeshtetje

Para se te besh mekat

Metodat e profetit per trajtimin e gabimeve te njerezve

Hap pas Hapi

Dyert e shejtanit tek besimtari

Dobi teshtrenjta

Shakate

Shenjat e vdekjes se mire

Udhetimi pa kthim

Urtesia qe me cuditi

Zararet e gjuhes

Si ta mesojme me lehte Kuranin

Mbase, ja cfare mendon Zoti per ata qe se besojne

Thuaji se e do,por ne veshin e majte

Do te kritikojne gjithmone


Vuajtja nuk njeh shtrese

Keshilla te sinqerta per nje Lider shteti

Korbi qe rrinte kot

Mobiljet e Rabbinit

Nese do te mund ta jetoja serish jeten time

Steve Jobs

Udherrefyes per "ngjitje ne male "...

Uji, Zjarri dhe Morali

C'do dite perpiqu


Butesia ju ndihmon te arrini synimet

Kujdesu per veten

Mesoni nga patat

Nuk eshte kollaj me qene Evlija

Shenja e Zotit te veza e nje pellumbi

Zoti ia pranoi pendimin

Dobite e te udhetuarit

Femijet ne Afrike dhe televizori

Bota rrotullohet

Mos thuaj nuk kam kohe

Mos u lidh me asgje kaq marrezisht

Na ishte njehere nje njeri ne pyll

Sekreti i suksesit ne jete

Une jam Dynjaja

Mos u merzit

Duaje te moshuarin

Njolla e zeze

Qeshni

Perpara se te vleresoh tjetrin

Te jesh i mire ka vlere vetem kur ben mire

Umer ibnu Abdulaziz dhe unaza

Nese posedon nje pene

Njerezit hyjne ne jeten tuaj per nje arsye,
per nje stine dhe per gjithe jeten


Gjerat e marra hua

Dashuroje endrren tende

Kush eshte magjia e lejuar


Brejtja e ndergjegjes nga faji

Nje dite do te jesh jashte linje, OFFLINE

Erresira dhe Drita

Shtate miresi te heshtjes

Ai tha dhe une i thashe

Mos u deshpero

Nese do e dija qe sot do ishte hera e fundit

Bir i dashur

Para kufomes se faraonit

Punoni sipas dijes qe keni

Plaku dhe djali i vogel

Zilia eshte semundje e rrezikshme e zemres

Leter e nje vajze drejtuar babait te saj

Leter nga nje i verber


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free