Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Makijazhi i bukurise

Njehere,ne nje gosti ishin mbledhur gra te moshave te ndryshme.E veqanta e kesaj gostie ishte prezenca e nje gruaje te moshuar,e cila dukej si nej vajze e re,pasi kishte ruajtur bukurine dhe freskine e rinise.Sigurisht ,nje gje e tille I beri shum habi grave te pranishme ne kete gosti,e sidomos vajzave te reja.Ato nuk ngurruan dhe e pyeten gruan e moshuar,duke I thene:-Ju lutem ,na thoni se qfar makijazhi perdorni qe keni arritur ta ruani bukurine dhe shijen e rinise? Duke buzeqeshur ,gruaja e moshuar u pergjigjet: Per buzet perdor gjithmone fjalen e vertete! Zerin e kam ruajtur duke falur namaz dhe duke lexuar Kur’an! Per syte kam perdorur gjithmone meshiren,keqardhjen dh euljen e shikimit per ate qe s’me ka takuar! Per duart kam perdorur bamiresine dh edhenine e lemoshes! Shtatin e kam rujatur me devotshmerise dhe ruajtjen e kufijve te Allahut! Ndersa per zemren kam perdorur gjithmone dashurine dhe mirenjohjen! O moter e shtrenjte!A nuk kupton se ky eshte makijazhi qe duhet te perdoresh?Ai nuk eshte I kushtueshem dhe e ke gjithmone me vete. Ky eshte I vetmi makijazh qe mund te perdoresh me te afermit dhe te largetit,ne shtepi ,dhe jashte saj. Makijazhet qe shiten ne dyqane zbukurojne vetem pamjen e jashtme ,ndersa ky o moter t’I zbukuron te dyjat,te jashtmen dhe te mbrendshmen. Te keshilloj ta perdoresh kete makijazh per te qene gjate gjithe jetes e re….


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free