Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Simptomat e Depresionit

Nder simptomat me te njohura te depresionit jane: nje ndjesi e thelle e trishtimi, mungese shprese dhe ndjesi boshlleku. Ju mund te habiteni kur te mesoni qe njerezit me depresion shpesh perjetojne edhe simptoma fizike.
Ne pergjithesi, ne qofte se ju keni perjetuar disa kombinime te simptomave emocionale dhe fizike te paraqitura me poshte, per me shume se dy jave, dhe ato ane nderhyre qartesisht ne jeten tuaj, duhet te diskutoni shqetesimet tuaj me nje spcialist : Emocionale
Trishtim pergjate dites, pothuaj cdo dite.
Humbje e interesit ose kenaqesise per aktivitetet e perferuara
Ndjesi boshlleku dhe humbje shprese.
Te ndierit i stresuar, nervoz, ose i derrmuar.
Veshtiresi per t’u perqendruar dhe per te marre vendime.
Te ndierit i pa vlere.
Ndjesi e tepruar vetefajesimi.
Irritueshmeri dhe nervozizem.
Mendime per vdekjen apo vetevrasjen.

Fizike
Lodhje ose mungese energjie
Te fjeturit teper, ose pak.
Ndryshime ne oreks dhe peshe.
Dhimbje ne pjese te ndryshme te trupt.
Dhmbje koke.
Dhimbje shpine
Probleme me tretjen e ushqimeve.
Marrje mendesh.


Mos u trembni nga kjo liste simptomash. Ekzistojne terapi dhe trajtime, te cilat mund t’ju ndihmojne ti lehtesoni, madje edhe ti eleminoni simptomat emocionale dhe fizike te depresionit.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free