Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Dialogu me Nuhun

Nje dit Nuhu a.s. ishte duke ecur prane disa varrezave dhe aty prane nje varri ishte ndalur nje grua qe po vajtonte. Nuhu a.s. iu afrua ngadale dhe e pyet: Cfare ke,pse qan keshtu? Ajo i tha: Me ka vdekur biri im,ishte shumee i ri dhe po vajtoj per te. Nuhu a.s. e pyeti:Sa vjec ishte biri juaj qe ka vdekuar? 300 vjet ishte,-ia ktheu ajo.(ne kohen e Nuhut s.a. njerzit jetonin me qindra vite) Atehere Nuhu a.s I tha: Mos qaj o Nene sepse do vije nje popull pas nesh, maksimumi qe do jetojne ata do jete 70-80 vjet. Gruaja i tha: Sikur te isha une ne ate kohe, 70 vjet do i qendroja vetem Zotit ne sexhde.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free