Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Jepuni sadaka te afermve

Nje grua pasi i vdiq i shoqi,vendosi te jepte sadaka ne emer te tij.C'do te premte ne mbremje ajo pergatiste pak ushqim dhe ia jepte te birit,qe t'ia dergonte nje te varfri,i cili jetonte prane shtepise se saj.Teksa po i dergonte ushqimin te varfrit,djaloshi po ndihej i uritur,por nuk e preku ushqimin.Keshtu ai u kthye ne shtepi i uritur dhe u shtri te flinte.Edhe te premten qe pasoi ndodhi e njejta gje.Te premten e trete,djali nuk duroi me,por e hengri ushqimin qe kishte pergatitur e ema.Ate nate, vejusha pa ne enderr te shoqin,i cili i tha,se vetem ate nate ai e kishte marre shperblimin e sadakase,qe ajo kishte dhene per te.Gruaja shkoi tek i biri,qe ta pyeste se cfare kishte ndodhur.Djaloshi i tregoi te verteten.Atehere gruaja e kuptoi,se ushqimin e meritonte me teper i biri se fqinji.Pra,kur te japim sadaka,duhet te fillojme nga rrethi me i afert.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free