Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Nje gare interesante

Piktori grek Zeuksis jetoi ne mesin e mijevjecarit te pare para eres sone.Per tablote e tij kishte aq shume para,sa nuk donte te shiste me asnje.Nje piktor tjeter,Parasi,nuk mbetej prapa tij ne mjeshteri.Zeuksisi e ftoi ne nje gare.
Ata do te paraqisnin tablote e tyre dhe qytetaret do te caktonin fituesin.Zeuksisi pikturoi nje vil rrushi.Kaq te verteta dukeshin kokrrat e tij,sa zogjte u sullen t’i cukisnin.Parasi nuk nxitoi ta paraqiste tablone e tij.
Kur afroi dita e fundit,Zeuksisi nuk duroi dhe shkoi ne studion e Parasit.-Ku eshte pra tabloja jote ?-e pyeti.
-Ja atje pas perdes,iu pergjigj Parasi.Zeuksisi donte te shtynte perden,por dora e tij preku tablone,pasi perdeja ishte e pikturuar.Ai u detyrua te pranonte humbjen,sepse me artin e tij kishte genjyer zogjte,kurse Parasi kishte befasuar njeriun.
 

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free