Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Vajza dhe biçikleta

Vajza e vogel,tek po ecte perbri nenes se saj,u ndal pernjeheresh.Nje biciklete ne rruge ia kishte terhequr vemendjen.Ne te kishte hipur nje burre dhe e bija.Vajza mbi biciklete mbahej fort pas te atit per te mos u rrezuar.Fjalet qe thoshte here pas here burri,e benin te bijen te qeshte.Ndersa vajza e shihte nga nga pas bicikleten,e ema i tha:-Mesa duket,bicikleta qe ke ne shtepi te duket pak,por nese te pelqen,babi te blen edhe nje si kjo.-Une nuk po shikoja bicikleten,por vajzen !-u pergjigj e bija.E ema,sikur te mos e kishte degjuar fare te bijen,i rregulloi kapelen me pelush dhe i tha:-Shoket e tu per te shkuar ne shkolle ecin me kembe edhe ne mot te keq,kurse babai yt,edhe pse duhet te shkoj ne pune,i rezervon disa minuta per te te cuar ty me makine ne shkolle.Syte e vajzes ishin ende te bicikleta.E ema iu drejtua:-Po deshe,edhe babi mund te te coje me biciklete.Vajza e vogel mundohej te fshihte nga e ema lotet qe i rridhnin si margaritare dhe iu pergjigj:-Sa shume do doja.Mbase ashtu do ta shtrengoja fort babin tim !
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free