Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Djali dhe Dijetari

Nje i ri,pasi u kthye nga studimet u kerkoi prinderve nje dijetar fetar qe t'u pergjigjej 3 pyetjeve te tij. Pasi prezantohet me dijetarin i ben pyetjet : "A ekziston Zoti?Nese po,ma trego formen e Tij. Cfare eshte fati?Nese shejtani eshte krijuar nga zjarri me siguri zjarri i ferrit nuk do ta demtoje aspak."Papritur,dijetari i jep nje shuplake te forte fytyres dhe i thote se kjo eshte pergjigja ime per te 3 pyetjet e tua.-Nuk po ju kuptoj,-thote djali.-Nese ndieve dhembje pasi te rashe,ma pershkruaj pak formen e saj?-pyet dijetari.-Smundem,thote djali. Atehere shton dijetari: "Te gjithe e ndiejme ekzistencen e Zotit,edhe pse nuk e shohim formen e Tij.Po mbreme,a enderrove se do te te gjuaj nje shuplake? -Jo,i thote djali.-Epo ky eshte fati. Dhe a nuk eshte prej lekure dhe dora ime dhe faqja jote?Pse ty te dhembi,e mua jo?...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free