Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Nje burre i mencur 2

Ke quajme burre te mencur sot ?Cfare e ben nje burre te jete i mencur ?Mos valle e ben karriera te sukses'shme ?Mos valle eshte ai qe eshte i mire per te tjeret apo ai qe di te fitoje shume ?Jo,jo,ajo qe e ben nje burre te jete i mencur,ka te beje me familjen e tij,si di ai ta mbaje nje familje.Nje burre i mencur eshte ai qe dhuron pa pritur asgje ne kembim dhe zbukurohet per gruan e tij ashtu sic do qe ajo te zbukurohet per te.I mencur eshte ai qe nuk e keshillon gruan e tij ne publik dhe as nuk e turperon perpara familjes apo shoqerise.Nje burre i mencur eshte ai qe e do gruan e tij ne masen e duhur,pa e tepruar.I mencur eshte ai qe di ta keshilloje gruan e tij,pa e lenduar,por duke treguar respekt dhe miresi ndaj saj.Dhe persosja e mencurise se nje burri arrin kur ai tregohet i afte te ruaje nje baraspeshe mes bashkeshortes dhe nenes.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free