Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Lumi dhe oqeani

Thuhet qe para se nje lume te shkoje te derdhet ne Det,fillon te dridhet pak nga frika.Ai kthehet pas per te pare me nje shikim te shpejte te gjithe rrugen qe ka pershkruar,majat e maleve...kodrat...rrugen e gjate gjarperuese permes pyllit,fshatrat dhe nderkohe sheha para tij nje oqean kaq te madh saqe hyrja aty per te nuk perfaqeson asgje tjeter,vecse te zhduket pergjithmone.Por nuk ka rrugezgjidhje...lumi nuk mund te kthehet pas.Lumit i duhet te rrezikoje dhe te hyje ne oqean.Por vetem ne castin kur ai hyn ne oqean,frika zhduket...Dhe vetem atehere e kupton se te hysh ne oqean nuk do te thote te zhdukesh,por te behesh oqean.Nga njera ane zhduket...por nga ana tjeter rilind.E tille eshte jeta,nuk ehte e mundur te kthehesh pas,por vetem te ecesh perpara dhe te kesh kurajen per tu bere oqean !
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free