Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Dy çentro

 Si nuse e re dhe ashtu sic eshte e udhes,ajo u shperngul ne shtepine e saj te re.Siper dollapit te rrobave,vendosi nje kuti kepucesh dhe e porositi burrin qe te mos e prekte...pune grash.Dhe ai nuk tregoi asnjehere interes per ate kuti.Madje kaluan plot 50 vjet dhe nuk e preku nje here me dore.Kur e shoqja u semur rende, e shtyu kureshtja ta pyeste per kutine.Pasi e mori ne dore,u ul dhe e hapi ne prani te se shoqes.Brenda gjeti dy çentro dhe nje tufe me para."C'jane keto ?"-iu drejtua asaj."Kete kuti ma dha nena diten qe u martuam,tha ajo-dhe me porositi:"Bija ime !

Sa here qe te merzitesh me burrin,merr dhe bej nje çentro,derisa te qetesohet situata.Me pas sqaroji gjerat ashtu si eshte e udhes/"Atij iu mbushen syte me lot,sepse gjate gjithe jetes,vetem dy here e kishte merzitur gruan e tij te dashur."Po gjithe keto leke,ç'jane ?"-pyeti si i habitur."Jane leket qe kam fituar nga çentrot qe kam shitur"-u pergjigj ajo.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free