Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Sokrati dhe Mbreti

Dikur nje mbret kishte deshire te dinte shume gjera.. dhe kerkon nga ushtaret e ti qe ta kontaktonin me njeriun me te mencur te Greqise antike. Pas disa ditesh ushtaret i sjellin Sokratin dhe i thone Mbretit se ky eshte njeriu me i zgjuar qe ne gjetem ne Athine. Mbreti i kerkon Sokratit: Me trego gjithecka qe dini ju. Sokrati i pergjigjet: Lartmadheri, nuk eshte gabim te mos dish asgje, por te mos duash te mesosh kurrgje. Jo sepse eshte e veshtire nuk guxojme, por sepse nuk guxojme eshte e veshtire. Prandaj lartmadheri, une e di nje gje qe nuk di asgje..
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free