Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Mos thoni fjale fyese apo qe e lendojne tjetrin

Nje vajze tha dicka,qe e lendoi shume shoqen e saj te ngushte.Ajo u pendua per kete dhe do te bente gjithcka qe t'i merrte mbrapsht ato fjale.Keshtu kerkoi ndihme nga nje grua e urte.Ajo i tha:Duhet te besh dy gjera.Sonte merr jasteket me te mire me pupla qe ke dhe hapu nga nje vrime te vogel.Me pas,para se te linde dielli duhet te vesh nga nje pupel ne pragun e cdo shtepie ne qytet.Kur te mbarosh eja te une,te te them se cfare te besh me pas.Vajza beri ashtu sic i tha gruaja,megjithese ishte shume ftohte.Kur lindi dielli,ajo shkoi serish te zonja e urte.-Bera sic me the,i tha vajza.
-Tani shko dhe mblidhi serish puplat dhe futi ne jastek !- Ti e di qe kjo eshte e pamundur ! Era i mori puplat,sapo i vura ne pragjet e dyerve. Ti nuk me the se duhej t'i merrja serish! Nese kjo eshte kerkesa e dyte,atehere gjerat nuk do te jene kurre si me pare.
-Kjo eshte e vertete.Mos harro.C'do fjale eshte si pupla kur fryn ere.Sapo e thua,pavaresisht sa mund te perpiqesh,nuk mund ta kthesh mbrapsht.Zgjidhi me kujdes fjalet dhe tregohu shume i/e kujdesshem,sidomos ne pranine e atyre qe i do dhe mos harro se nje fjale e mire mund te te ngohe per tre muaj dimer.

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free