Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Mendimi pozitiv

1-Mendimi pozitiv eshte si dielli,asgje nuk rendon,asgje nuk rrenon,asgje nuk lendon. 2-Dhimbja e nxit njeriun te mendoje. 3-Po te mesonim cdo dite nga nje mendim te mire,ne fund te vitit do te ishim 365 mesime me te pasur. 4-Ji e lumtur me cfare ke,do te shohesh,se ke perse te jesh e lumtur. 5-Mendimi pozitiv eshte celes qe i hap te gjitha dyert e thesarit te jetes. 6-Mendimi,thone te urtet,eshte nje vetetime,por ajo vetetime eshte gjithcka. 7-Te gjitha qe i kemi dhe gjithcka qe jemi,eshte vetem pasoje e vetem mendimeve tona. 8-Nqs vetedijesohemi per fuqine e mendmeve,nuk do te kemi nevoje te fajesojme askend per deshtimet tona. 9-Mendimet e kendshme shellin kthesa. 10-Nenvizoje me vije te trashe:Asnjehere mos i beso asnje mendimi qe lind ne koken tende,nqs ai mendim nuk te sjell gezim ne zemren tende.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free