Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Femra dhe televizioni

Thuhet se dikur femra ishte nje mergaritar shkruanin per te poetet , filozofet ndersa sot shkruajne reklamat, televizonet ballot striptike te ndonje klubi nate, kinomtegrafia pronografike qe na klasifikohet si art ne kohen e sotme, shtepite publike dhe cdo gje tjeter qe lidhet me prostuticionin. Ne disa televizore kane filluar me i dhe...ne lajmet femrat lakuriqe jo per te shikuar femrat se asaj i ka dale boja derisa ka dale deri ne kete derexhe, porse per tia humbur mendjen njerzve nga lajmet e rrema. E nese shikon ndonje emision argetues qe drejtohet ne mynyre maskiliste nuk mund te shmangesh nga garnitura feministe qe permbush emisionin. Kot thojne duhet barazi midis femrave dhe meshkujve. Bota ka marre forme femerore saqe dhe burrat te hutuar mbas ketij roli karizmatik qe ka marre femra kane filluar me nderuar seksin. Jo se ndonjeri prej tyre ka kaluar ylberin me avion por duken te pafuqishem ne fame kur shikojne panorama, tabela, reklama, telenovela me pamje femerore. Eshte per tu vene ne pikepyetje se eshte pushtet femeror apo shfrytezim mashkullor?
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free