Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Reagimi i fisëm i Gandit

Tregohet se gandi, nje dite e gjeti veten te detyruar te vrapoje per te zene trenin, i cili sapo ishte nisur.Me tu kapur pas mbajtesve dhe me te vene njeren kembe ne shkalle,atij i bie njera kepuce.Menjehere dhe pa hezituar,ai e hoqi dhe kepucen tjeter dhe e hodhi perbri kepuces,qe sapo i kishte rene tek shinat.Shoket e tij,te habitur nga kjo sjellje,e pyeten:"C'te shtyu ta besh kete ?!" Gandiu u pergjigj:"Doja qe fukarai qe do t'i gjeje,te perfitoje prej tyre.Nese do te gjente vetem njeren kepuce,as ai nuk do te perfitonte prej saj dhe as mua nuk do te me hynte ne pune kepuca qe mbaja".
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free