Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Postimi me i fundit

20-25 gusht!

Ne 5 ditet e fundit,sa here qe kam hyr ne FB, kam pare dele!

Per ju Abaz Aiu eshte Zot,ndezet qirinj,si simbol i shpreses per mbaresi,fat,
qe e ardhmja juaj te jete super ?

Pra i shkuat te varri ? Nje Zot qe vdes ?Ky do ju ndihmoj ? 
? R.I.P mendja njerezore!

Jo,Zoti 1 eshte,shkojme se sjell mbaresi.
Nese ju besoni se dikush tjeter pervec Zotit mund tju sjelle fat,shendet,
qe mund te ndryshoj te ardhmen tuaj,
ose keni mohuar Krijuesin e vertet, ose na qenkan 2 zota.
Psh vetem ne zonen e Skraparit jane 36 tyrbe,
pra me llogjiken tuaj te ndritur , 36 zota.
Madje eshte skandaloze fare kur flijoni kafshe ne emer te tyre.
Ata qe ju shkoni i luteni ne tyrbe,baba tahirit,aliut,bedriut,
dikur kane qene te vegjel,kane pire sis, 
kane ngrene thana,
kane kullotur dhe lopet,i ka zene dhe barku, 
kur kane qene te vegjel mund te kene vjedhur dhe kumbulla te komshiu,etj,
me pak fjale,njerez si te gjithe.Ju harroni Zotin e vertet qe beri emer per ju,
dhe shkoni neper varre ?
Sa poshte ka rene njeriu,i lutet drureve,gureve,varreve.
Ky eshte mekati me i madh qe Zoti nuk e fal kurre!
Po mire,a besoni qe ka bote tjeter?
-joooo (dhe bejne ca veprime qe te lene te kuptosh 
qe je i
cmendur qe ben ate pyetje,e jo me qe i beson)
Po atehere lutjet tuaja qenkan kot,se nqs ska bote tjeter,
atyre qe ju i luteni ,nuk ju degjojne.

Shkojme se shkojne te gjithe.Dmth jeni dele,qe nuk llogjikoni.

Vetem Zoti meriton te adhurohet dhe vetem ai ka force per gjithcka.
O Zot faleminderit qe jam musliman,qe nuk jam dele!

© DinastiaSB


>>>Kliko ketu<<<


 Është çmendur ai që mendon se do t'i shpëtojë fjalëve të njerëzve. 

Nëse për All-llahun shpifën trinitetin dhe për të Dërguarin e Tij
thanë se është magjistar dhe i çmendur,
atëherë si është puna me të tjerët?!

Fjalët e njerëzve janë sikur gurë, nëse i bart mbi shpinë, ta thyjenë kurrizin,
e nëse i vendos poshtë këmbëve, ngrihesh dhe triumfon.

________________________________________________________

Hytbe,ligjerata,tefsir Kurani,Pyetje-Pergjigje dhe shume te tjera,
vetem ne keto kanale te dobishme Islame.

Lidhja e Hoxhallareve


Xhamite e Tiranes

Muslim portal

Elvis Naci

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free