Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

O mendje,ta pi edhe nje gote ?!

Nje njeri ulet ne tavoline dhe e pyet mendjen:-O mendje, a ta pi nje gote?-dhe mendja i pergjigjet:-Po bej ç'te duash, o njeri, ti e di.-Pasi e piu te paren njeriu iu drejtua perseri me te njejten pyetje:-O mendje, a ta pi edhe nje gote?- dhe mendja iu pergjigj perseri: Po ti e di o njeri, bej ç'te duash. Pasi e piu edhe te dyten iu drejtua perseri me te njejten pyetje:-O mendje, a ta pi edhe nje gote?-atehere mendja e merzitur iu pergjigj:-O njeri, ti pi sa te duash tani, se une po iki... Thote Hasan El Basri:-Ta dinte njeriu se sa vlere ka mendja, do harxhonte te gjithe pasurine e tij per ta blere ate, por njeriu e harxhon pasurine per ta humbur ate...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free