Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Per ata qe mendojne se Feja Islam eshte perhapur me shpate

Ne e dime nga historia se ne muslimanet e udhehoqem Spanjen per me teper se 700 vite.Dhe nuk e detyruam asnje me teh te shpates.Ne nuk ia imponuam me force besimin,ne vetem ua percollem mesazhin.Me vone kryqtaret erdhen dhe i fshine nga siperfaqja muslimanet,dhe nuk mbeti asnje musliman i vetem ta theriste ezanin haptas.Nese do te deshironim,mund ta kishim detyruar cdonjerin qe ta pranonte Islamin me teh te shpates,por ne nuk e beme ate.Arabet kane qene zoterinjte e tokave arabe per 1400 vitet e kaluara.Britaniket sunduan per disa vite,francezet per disa.Por gati krejt kohen ne kemi qene zoterinjte e tokave arabe per me teper se 1400 vite.Megjithate sot egzistojne me teper se 14 milion arab autokton me fe te krishtere.E kam fjalen per te krishtere qe kane kaluar neper shume gjenerata.Keta 14 milion arab autokton me fe te krishtere jane deshmitare se Islami nuk eshte perhapur me teh te shpates.Ne muslimanet e kemi sunduar Indine per me teper se 1 mije vite.Nese do te deshironim kishim per ta detyruar cdo indian ta pranonte Islamin me teh te shpates,por ne nuk e beme ate.Sot me teper se 80 %e indianeve nuk jane muslimane.Keta 80 % indiane jane deshmitare se Islami nuk eshte perhapur me shpate.Sot shteti qe e ka popullsine me te madhe muslimane eshte Indonezia.Cila ushtri ka shkuar ne Indonezi?Cila ushtri ka shkuar ne Malajzi,me teper se gjysma e popullates te se ciles eshte muslimane?Cila ushtri shkoi ne Bregdetin lindor te Afrikes,cila shpate?KJO ESHTE SHPATA E INTELEKTIT.Allahu thote ne Kur'an ne suren Nahl.
Kap 16.v.125:''Ti thirr per ne rrugen e Zotit tend me urtesi e keshille te mire,dhe polemizo me ata me ate menyre qe eshte me e mira.---Shpata e intelektit po i pushton zemrat.Ajo nuk eshte shpata e celikut.Ajo eshte shpata e arsyes dhe te kuptuarit,e cila po i fiton zemrat e njerezve.Sipas nje artikulli i cili doli ne nje reviste.I njejti artikull u botua me vone ne nje liber ne vitin 1984 dhe 1986.Ku u dhane statistikat e rritjes se feve kryesore brenda nje periudhe 5 vjecare,nga viti 1934 deri me 1984.Feja numer 1 me rritjen me te madhe ishte Islami 235 %.Krishterimi 47 %.Po pyes:Cila lufte ndodhi brenda kesaj periudhe 5 vjecare qe i detyroi miliona njerez ta pranojne Islamin? Cila lufte,cila shpate?Ajo eshte shpata e intelektit,shpata e arsyes.Sot sipas statistikave feja me rritje me te madhe ne Amerike eshte Islami.Feja me rritje me te madhe ne Evrope eshte Islami.Po pyes se kush po i detyron keta amerikane qe ta pranojne Islamin. E njejta gje edhe me Shqiperine.Na thone se ne ishim te gjithe te krishtere,e kur erdhI TURQIA,na solli edhe fene ne majen e shpates.Pike se pari,une u them ketyre misionareve te deshtuar te lexojne mire historite e Ballkanit e te shohin se feja Islame kishte kohe qe kishte vene bazat ne Shqiperi.A MOS ISHTE VALLE VETEM SHQIPERIA AJO QE U PUSTHUA NGA TURQIT?? HARRUAT GREQINE? SERBINE? KROACINE? SLLOVENINE?...A mund te me thoni sa %e popullsise se Greqise eshte muslimane sot? Apo te Serbise,Sllovenise,kroacise?Edhe keto shtete fqinje me ne,kane qene te pushtuara nga turqit per shekuj me radhe.A mos valle edhe ne keto shtete,muslimanet perbejne 80 % te popullsise?Nese Islami do te kishte ardhur me forcen e shpates,perse keto vende ngelen te krishtera 100 %?Nese Islami do te perdorte dhunen e do te vriste te krishteret me thoni emrin e nje masakre te vetme te kryer nga turqit ndaj popullsise civile?Me thoni vetem nje ju lutem,e une ne kembim do ju flas per qindra masakra te kryera nga vellezerit tuaj te krishtere,greke e serbe ndaj popullit shqiptar.Kush i ka vrare njerezit e paajshem,femijet e grate shtatzena?Kush i copetoi trojet shqiptare,dhe masakroi popullsine civile? TURQIA,APO VELLEZERIT TUAJ TE KRISHTERE,GREKE E SERBE? Ulerini me te madhe e na tregoni se turqit na kane mbajtur te pushtuar,e kete e beni vetem e vetem qe te demtoni Islamin...KJO ESHTE E VERTETA !!!


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free