Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Gjerat e marra hua

I dhashe nje shoqes nje liber,qe e ruaj si driten e syve.E keshillova qe ta mbante me shume kujdes.Ajo me premtoi se do te ma kthente po ne ate gjendje.Mirepo kur ma ktheu pas disa ditesh,verej nje te gervishtur ne kapak,madje ia kishte grisur edhe nje flete.Vihuni ne vendin tim dhe me thoni si do te ndiheshit ? E kisha porositur qe ta mbante me kujdes,por ajo ma shperbleu ndryshe.Meditoni paksa mbi keto vargje kuranore:"Vertet, Zoti juaj, Allahu, eshte Ai qe krijoi qiejt dhe token brenda gjashte ditesh,pastaj qendroi mbi Arshin, Ai e mbulon diten me naten,qe me te shpejte e kerkon ate(mbulimin e drites se dites),edhe qielli, edhe hena e edhe yjet i jane nenshtruar sundimit te tij.Ja,vetem Atij i takon krijimi dhe sundimi.I madheruar eshte Allahu,Zoti i boteve".(A'raf:54)
"Lexo me emrin e Zotit tend,i cili krijoi(c'do gje).Krijoi njeriun prej nje gjaku te ngjizur(ne mitren e nenes).( Alak:1-2)
Pa mendoni si do t'i pergjigjemi Allahut,kur t'i kthejme trupin tone ne gjendjen qe e kemi katandisur.Si do ti pergjigjemi kur t'i kthejme Token qe Ai e krijoi,ne te cilen ka vetem kaos e crregullime,nderkohe qe Ai na e dha ne gjendje te persosur dhe na dha udhezime se si ta mirembajme ? Ai na krijoi dhe te Ai do te kthehemi.Nuk duhet te harrojme,se asgje ne kete bote nuk eshte e jona.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free