Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Cfare eshte H.A.A.R.P, Blue Beam, Chemtrails,Alienet,Ufot.

Cfare eshte H.A.A.R.P, Blue Beam dhe Chemtrails.
Çfarë është HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program)?

Frekuenca të larta aktive!

Kjo është një fushë antenash në jug lindje të Alaskës, duke punuar së bashku si një antenë gjigande. Janë 360 antena, secila mund të gjenerojë 10,000 Vat! = 3,6 milion Vat! kolektivisht. Frekuenca më të madhe ligjore është 50,000 Vat!

Ata nuk janë të transmetimit jashtë, ata janë të transmetimit për lart. Haarp është vetëm një nga pesë armët e njohura tektonike në botë. Mund të jenë rreth 20 në te gjithë botën.

Kur Haarp ndizet, të gjitha këto antenna lëshojn radiovalë të fuqishme në Jonosferë, pjesa më e sipërme e atmosferës. Ato en ngrohin jonosferën dhe kriojnë valë të pa rregullta të cilat i kthejnë fuqishëm në tokë.
Pse përdoren ato tani? Ato janë në pronësi e Illuminati (e cila kontrollon të gjitha qeveritë), ata i përdorin ato si një këst kundër vendeve që nuk do të bien dakord për një taksë globale të karbonit, pas një portë e klimës (carja e Ozonit), shumë vende kanë realizuar se kjo ishte një mashtrim që të përkushtohen ndaj një takse karboni. Gjithashtu ato janë përdorur për të vendosur bazat ushtarake në vende të tjera, por kryesisht për të kontrolluar popullsinë.

Numri i tërmeteve, uraganeve, dhe fatkeqësive të tjera në lidhje me motin është rritur në mënyrë drastike që nga zhvillimi i HAARP.

2001-6, 2002-6, 2003-8 2004-15, 2005-12 2006-12, 2007-28!2008-32! 2009-21! 2010-11 termete mbi 6,0 Rihter Shkallë!, Mos ti numerojm ato ndër 6,0.
Kjo nuk është një rastësi që vendet janë duke u shkatërruar, dhe OKB-së po vjen në ndihmë të tyre? Jo, kjo është e gjitha pjesë e planit! Ata shkaktojn problemin në mënyrë që ata të mund të bëhen zgjidhja!
Ata duan që ju të besoni 2012 është në fund! Mos u mashtroni!

Nuk janë Muslimanët për të cilët ju duhet të shqetsoheni, sepse terroristët e vërtetë nuk përdorin bomba apo armë. Ata përdorin: manipulim social, psh skanerat e trupit!

Duke vënë në përdorim teknologjinë HAARP , valët elektro magnetike, ata(illuminati) mundë të shkaktojnë tërmete në cdo cep te botës që ata deshirojnë,e ta bëjne këtë të duket si dicka natyrale.

---------------------------------------------------------
Çfarë është Chemtrails ?

Ka shumë kohë që dikush, na spërkat me “Substanca të dyshimta” dhe kjo për të kontrolluar sistemin klimaterik, për të kontrolluar kompletë popullsinë globale e mbi së gjithash për të kontrolluar mendjen tonë.

Kështu mund të përmblidhet në përgjithësi teoritë e komplotit të ashtuquajtur Chemtrails, d.m.th “Gjurmët Kimike”, që ne i shohim shpeshherë të lënë pas nga avionët (tymi i avionëve).

Shpjegimi shkencor, se gjoja janë “gjurmë uji me avuj të ngrirë”, që krijohet për shkak të krahëve të avionit (Profili i tyre), nuk i bind teoricienët që shprehen të rezervuar për fenomenin, si dhe skeptikët e komploteve, që argumentojnë se gjurmët e avionëve janë jo “Tym”, si pasoj e lëndëve djegëse që përdorë avioni, por spërkatje e ajrit me substanca të ndryshme kimike helmuese, p.sh: kripëra barium, oksid alumini, kadmium dhe silic, të cilat janë kancerogjene, që shkaktojnë te njerëzit një sërë simptomash të ndryshme dhe çrregullime jo natyrale, siç është, kriza të astmës, humbje të kujtesës, lodhje, nervozizëm dhe dhimbje koke. 

I pari, që ju referua dhe zbuloj këtë çështje, madje i dha emrin Chemtrails, ishte gazetari kanadez William Thomas. Termi rrjedh nga fjala contrail (gjurmë të grumbullta, ose shtigje kondensimi), të cilat janë linjat e njohur të gjurmëve të lëna pas nga avionë, siç edhe gjurmët e ndotjes së makinave, pra smogu që prodhon makina.

Në 1998 një sipërfaqe prej 60 kilometra katrorësh, pranë Espanola-s, në Ontario Kanada, u bënë spërkatje të rregullta ajrore. Mbas matjeve të kryera posaçërisht, rezultoi se në atmosferë kishte “Substanca”, grimca alumini dhe silic, pesë herë më shumë se norma e lejueshme.

Mbas fenomenit të çuditshëm, vendasit shfaqën simptoma të ndryshme, si alergji, humbje të përkohshme të kujtesës, simptoma të astmës, lodhje, dhimbje të forta në kraharor dhe koke. E njëjta gjë u vu re dhe në Irlandë, ku pjesa më e mashe e njerëzve, ankoheshin nga simptomat e astmës, alergjisë për shkak të ndotjes së ajri me spërkatje të shpeshta që ndodhën në atë periudhë.

Një mjek amerikan, nga Arizona, raportoi se ajri i spërkatur, është përgjegjës për dhimbjet e forta të kokës dhe sëmundjet e mushkërive, si dhe epidemitë e ndryshme. 

Përqindjet e larta të barium-it nuk absorbohet nga lëkura dhe janë kryesisht përgjegjëse për rënien e flokëve dhe sëmundjet e stomakut, kur ato depozitohen në ushqim. Kripërat e barium-it, përveç dëmit që shkaktojnë në shtresën e ozonit, kanë pjesëmarrje të madhe dhe përgjegjësi në fenomenet ekstreme të motit, të cilat kohët e fundit janë shtuar kaq shumë.
Ky fenomen kaq intensiv, ka shqetësuar miliona njerëz në të gjithë botën dhe deri më sot asnjë organizëm, apo qeveri, nuk ka dhënë asnjë shpjegim. 

Por fenomeni Chemtrails, jo vetëm që nuk zhduket, por mbetet për disa orë në ajër dhe gradualisht zgjerohen dhe bashkohen së bashku për të formuar retë artificiale, duke mbuluar kështu një zonë të gjerë. 

Zakonisht operacionet e spërkatjeve të ajrit, ndodhin në ditët me diell dhe më pas moti pëson ndryshim drastik, duke u kthyer në kushtet e motit që mbizotëronin më parë në rajon.
------------------------------------------------------------------
Kartat e lojes se ILLUMINATIT!

Eshte shume e veshtire te pranohen keto informacione te cilat po iu ofrojm tani por kjo eshte e verteta!
Ne do iu spjegojme juve vetem kartat qe kane rendesi me se shumti pasiqe kjo loje ka afro 220 karta!

Gjithçka rreth kesaj nisi ne vitin 1990, vit ne te cilin u hodh ne treg nje loje me letra e quajtur “ILLUMINATI”. Njeriu qe hodhi ne treg kete loj quhet Steve Jackson, dhe kjo loje e shpikur prej tij ka zbuluar prej kohesh disa sekrete qe kan te bejne me njerezimin e disa ngjarje te cilat kan ndodhur realisht ne kohen tone.
Vet Steve Jackson nuk kishte asnje mundesi qe ti dinte gjith keto informacione por edhe ai vete bente pjes ne shoqerite sekrete qe kontrollojn boten e perpiqen qe te planifikojne te ardhmen e saj.

Keto shoqeri sekrete jan reale edhe Iblisi-Djalli-Luciferi jane reale!
Djalli i perdore keta njerez si mjete per te vene ne kontroll ngjarjet qe ndodhin ne kete bote mashtruese e per te pergatitur ardhjen e mashtruesit me te madh te njerezimit..Antikrishtit-Dexhallit.

Duke vene ne perdorim artin e magjis e mashtrimit, pasuesit e djallit ne toke kane mundesi qe te kontrollojn ngjarjet qe ndodhin ne kete bote materiale, e duke bere nje gje te tille ata kane mundesi qe te vendosin gjithmone e me shum ligje ne menyre qe te ju kthejne ju ne skllever te tyre.
Informacionet e dhena ketu nuk mund thjesht te injorohen.

►Hapi i pare apo “Karta e pare” qe Illuminati ndermorren eshte rishkruaja e historise se botes sipas versionit te tyre.
Ne vitin 1911 ata filluan blerjen e te gjitha kompanive qe merreshin me shkrimin e histories boterore e deri ne fundin e luftes se pare boterore, ata kishin nen kontrollin e tyre te gjitha keto kompani.
Ju duket rastesi juve ajo qe Evropes i mungojn 500 vjet histori.

►Karta e dyte quhet SUBKOSHIENCA.
Te dhenat ne kete kart jane mesazhet e tyre sekrete qe perdoren per te ndryshuar mendjen tuaj . Numri i kompanive mediatike i shtohet fuqive boterore qe kontrollojn Subkoshiencen e te gjithe njerezimit.
Ata arrijn kontrollin e mendjes tuaj duke perdorur Simbolet e tyre, mesazhet qe ata ju percjellin, e gjithçka tjeter. Mesazhet e tyre i gjeni kudo ne Tv, Gazeta, Revista, Spektakle, Filma, Sport, Kartona per femije, kudo.
Duke perseritur vazhdimisht diqka te tille, ata ja kane arritur qellimit te tyre qe te bejne njerezimin te mendojne se simbolet e mesazhet e tyre Satanike nuk egzistojne, e mendojn se ata jan thjesht dicka siperfaqesore qe nuk perbene asnji problem per ta.
Shumica e njerezimit ka rene ne kurth te tyre tashme.
Edhe pse kan kaluar mbi 10 vite nga sulmet e 11 Shtatorit 2001, shumica e njerezimit vazhdon ende te besoj se ato sulme u kryen nga Muslimanet.

►Por si spjegohet letra e trete e tyre e hedhur ne treg, 21 vite me pare e cila tregon rrezimin e Kullave Binjake nga Teroristet.
Cfar i ndihmoj rrezimi i Kullave Binjake Illuminatit. Ajo shpjegohet ne karten e katert te tyre qe quhet POPULATION REDUCTION (Reduktimi i Popullsise).
Pas sulmeve te 11 Shtatorit 2001, nisi nje aprovim i madh te cilat nen umbrellen e sigurise kombetare kufizuan ne maksimum te drejtat e njeriut. E ne anen tjeter nisen dy luftera te paligjshme qe lane te vrare afersisht 1.5 milion njerez te pafajshem. Reduktim I Popullsise.

►Karta e peste e tyre tregone sulmet mbi Pentagonin e ju ende vazhdoni te mendoni se ishte rastesi apo ato sulme u kryen nga Muslimanet.

Karta e gjashte e tyre quhej CLIPPER SHIP dhe informacionet e kesaj karte jan qe
Shoqerite sekrete te qeverise kane mundesi qe te ju pergjojne telefonat tuaj ne cdo kohe
Kurse te tjeret nuk mund ti pergjojne te tyre.

Ishte Tetori I vitit 2008 kur Wall-Street e tregu financiar boteror rrezikuan kolapsin total te ekonomise ne mbare rruzullin tokesore.
Dhe ajo goditje e tregut ishte vetem njera nga shume goditje qe do te pasojm ne vitet ne vazhdim, edhe kjo ka qene brenda planit te Illuminatit, sepse ata na i treguan qe ne 1990 pra afro 21 vite me pare se te ndodh kjo ne realitet.

►Ne karten ne vazhdim te shtaten qe quhet MARKET MANIPULATION (Manipulimi I tregut) tregon se ata jan duke u larguar per ne Izrael dhe do te mundohen te shkaterrojn te gjithe ate qe e ndertuan ne perendim.

►Karta e tete e quajtur PLAGUE of DEMONS (Murtaja e Djallit), kurse ne e e dimi fare mire per viruset e fundit qe jan perhapur e qe jan vdekjeprures si p.sh H1N1, H5N1. Gjate kohes qe ishin keto viruse u ndermorr nje fushat e vaksinimit nga Organizata Boterore e Shendetesis dhe kunder ketij vaksinimi u ngriten disa grupe te ndryshme shkencetaresh qe kundershtuan kete vaksinim duke thene se ky vaksinim nuk vlene asgje sepse kjo vaksin u krijua po nga ata njerez qe u krijua edhe virusi ne laboratore te tyre .
Me pas u pranua se keto viruse u krijuan me te vertet ne laborator por u shperndane gabimisht gje te cilen e tregon mir karta e tyre e nente CENTER for DISEASE CONTROL (Qendra e kontrollit te semundjeve)


►E dymbedhjeta VATICAN CITY qe tregon mjaft mir se ata kontrollojn edhe Vatikanin.
Per kete tregojn shum fakte se si ka mundesi qe te jete Fe ajo qe lejon idhujtarin siq e bejn te krishteret dhe si mund te jete Fe ajo qe lejon futjen ne fe te qdo risie qe ndodhe si p.sh pranimi I Homoseksualeve dhe lejimi I martesave te tyre Brenda Kishes dhe te krishteret thone se feja e tyre eshte moderne dhe e kohes por nuk e shohin se Feja e tyre kontrollohet nga Illuminati dhe nuk e shohin ata se nuk ka zot tjeter perveq All-llahut.
Por si po shkojn rruget e Fese se krishtere nje dite do ti pranojn edhe Masonet ne gjirin e tyre dhe perkrahja per kauzen e tyre.


►E pesmbedhjeta quher SUICIDE SQUAD ( Skuader vetevrasese)
Me kete karte po perpiqen te punojn edhe tani dhe qe nga fillimi i lufterave ne shtetet Afganistanit e Irakut etj, Ata u perpoqen qe te fusin ne Islam vetevrasjen e ta benin ate te ligjshme dhe me sa duket ata paten nje sukses te tille dhe harruan fjalet e Allahut qe thote: Suretu El-Maide, Me emrin e All-llahut,Meshiruesit, Meshirberesit
Kush vrete nje njeri pa te drejte, krimi i tij eshte i barabarte me vrasjen e te gjith njerezimit.

Mos vrisni gra femije, Mos vrisni roberit e luftes, Mos I digjni kishat e mos i vritni njerezit qe kane kerkuar mbrojtje brenda tyre, mos prisni pemet e armikut (Muhammedi alejhi selam).

►Karta tjeter ne radhe quhet DEATH to All FANATICS (Vdekje te gjithe fanatikeve)
Dhe tani e dime se shumica e njerzeve te botes e shohin Islamin si Terroriste, ekstremiste e fanatik. Ata tani jane duke luajtur me kete karte. Qindra mijera femije musliman te vrare ne Irak e Afganistan, mijera gra e vajza u perdhunuan nga ushtaret qe vijne nga Bota e civilizuar. Dhe si reagoi civilizimi boteror ne gjithe kete masaker qe u zhvillua.
Ata nuk i shohin muslimanet si njerez normal kjo eshte ajo pse ata besojne ne kete karte tashme.

►Karta tjeter e radhes quhet INTERNATIONAL WEATHER ORGANIZATION (Organizata nderkombetare e kohes, Motit)
WEATHER SATELLITE (Satelitet e kohes, Motit)
Dhe HURRICANE ( Uraganet)
Keto tri karta kane te bejne me HAARP Tecnology dhe eshte arma e tyre sekrete dhe me e fuqishme qe me ane te saj kontrollojn gjithe kohen (Shiun, Eren.. etj) ne çdo cep te botes.
A e kuptoni tani se pse po ndodhin keto çrregullime te kohes si p.sh kemi temperatura te larta ne dimer e perballemi me temperatura te ulta ne pranvere e vere. Por egjitha ndodh me lejen e Allahu s.t.t
Gjeja me e tmerrshme rreth kesaj e tregon karta e radhes qe suhet EARTHQUAKE PROJECTOR sepse duke vene ne perdorim HAARP dhe valet elektromagnetike ata mund te shkaktojn termite ne cdo cep te botes qe ata duan dhe e bejne kete te duket si dicka natyrale. Dhe kjo eshte arma e tyre me e fuqishme sepse termeti shkaterron qdo vendbanim e cdo qytet qe ata duan.
Qellimi i NEW WORLD ORDER eshte qe te eliminohet 80% e popullsise e termeti eshte arma me e mire per te rrafshuar qytete te tera.

Kurse lexojeni tani kete me shume vemendje.
Me daten 11 Janar 2010, 5000 trupa Amerikane zhvilluan nje stervitje ne afersi te Haitit dhe stervitja e tyre titullohej, ’’Si te reagojm ne rast termeti masiv ne qendra te banuara’’.
I gjith personeli Amerikan ushtarak ne kete vend u urdheruan qe te flinin ne tenda te ngritura enkas per ta, e jo ne godinat ushtarake.
Dhe nje dite me pas 12 Janar 2010 ndodhi termet i vertete!!!
Ka dhe shum karta te tjera te cilat kan rendesi me te vogel por e gjitha ka ndodhur dhe po ndodhin realisht. Ja dhe emri I disa prej atyre kartave: COMBINED DISASTERS, BANK MERGER, EMERGENCY POWERS, LAW and ORDER.
Dhe a e dini planin e ardheshem te tyre, A e dini qe edhe gjenerata jonE do ti vuaj pasojat e kartes se fundit.
Dhe e keni idene se cila eshte karta e fundit e tyre?!
►WORLD WAR THREE ( Lufta e trete Boterore)!!!

-----------------------------------------
Kush janë jashtëtokësorët ( Alienët ) ?

Jashtëtokësorët është një emërtim që tregon qenie që nuk jetojnë në Tokë dhe nuk rrjedhin prej saj. Pasi që nuk ka dëshmi dhe prova të bindëshme për jetën jashtëtokësore, shkencëtarët e kanë hedhur poshtë qenësinë e tyre.

Disa meteoritë shfaqin gjurmë që për ngjasojnë me mikro-organizmat primitive të tokës, por provat nuk kanë përfunduar.
Shumë shkencëtarë besojnë se n.q.s. do të kishte jetë jashtëtokësore ajo është zhvilluar në mënyrë të pamvarur në vende të ndryshme të gjithësisë. Hamendësi tjetër e qënies së jashtëtokësorëve dhe jetës jashtëtokësore është teoria e panspermës, e cila parashtron se jeta mund të lindë në një vend dhe më pas përhapet midis planeteve të banueshme.

Format dhe madhësitë e hamendësuara të jetës jashtëtokësore, do të ishin të ndryshme dhe mund të shtrihen nga qenie të arsyeshme humanoide, gjer në format më të vogla e më të thjeshta të jetës mikroskopike.
------------------------------------------------------------------
UFO (sqt. OFP) është akronim për Unidentified Flying Object, që në shqip do të thotë Objekt Fluturues i Paindentifikuar (OFP). Termi UFO përfshin çdo objekt fluturues të cilin shkencëtarët nuk kanë arritur ta indentifikojnë. Në shumë raste është bërë fjalë vetëm për dukuri siç janë: rënia e yjeve, kometat, ose dukuri të tjera natyrore, sinjalet e të cilave janë kapur keq nga satelitët për t'u quajtur më pas UFO.

Me UFO përfshijmë çdo objekt ose krijesë të çuditshme fluturuese por që siç e shpjeguam më sipër termi përfshin pamundësinë për ti indentifikuar dhe jo për ti përjashtuar nga fakti që mund të jenë edhe diçka tokësore. Fjalët UFO dhe jashtëtokësorë nuk janë i njejti koncept. USO (Underwater Submerged Objects). Disiplina e studimit të tyre quhet ufologji dhe cilësohet si pseudoshkencë.
Shumë fotografi ose vëzhgime, të cilësuara si UFO, janë marrë nga njerëz të ndryshëm por edhe nga satelitët ushtarake.

Materialet janë video, fotografi por edhe dëshmi mbi rrëmbime të mundshme. Nuk ka ndeshur rrallë që në mes tyre të ketë pasur edhe falso. Në dhjetor të 2005, një video e çuditshme e regjistruar nga ufologu amator, Pietro Bibolini u publikua në internet nga burime anonime (të panjohura), dhe hapi serish debatin mbi UFO-t. Për shume njerez keto filmime ishin prova të pamohueshme të ekzistencës së UFO-ve.

-Historia

Ufoligjia moderne lindi më 24 Qershor 1947, kur Kenneth Arnold, një pasanik amerikan, pohoi se kishte parë nga avioni i tij privat, 9 objekte të paidentifikuara, të ngjashme me disqet fluturuese, që fluturonin në afersi të malit Rainer, në shtetin e Washingtonit. Kjo dëshmi përqendroi vëmendjen e opinionit publik botëror mbi dukurinë UFO, duke i dhënë jetë studimit e më pas pseudoshkencës së njohur si ufologji.

Që nga fillimi i Luftës së Dytë Botërore, ka pasur shumë dëshmi nga pilotë të cilët pohojnë se gjatë fluturimeve kanë hasur në prani të çuditshme ose janë shoqëruar në fluturim nga objekte të panjohur të shndritshëm. Këto u quajten Foo fighters nga vetë pilotët, të cilët thonin se keto objekte manovronin aq shpejt dhe me një shpejtësi aq të madhe saqë vinin seriozisht në diksutim ligjet e fizikës në atë kohë.

Sipas disa ufologëve italian, rasti i parë i dokumentuar daton 11 Prill 1933 në Milano. Menjëherë Mussolini reagoi me krijimin e Kabinetit RS-33. Disa dokumenta të asaj epoke, aktualisht nën pronësinë e Qendrës Ufologjike Kombëtare, faktojnë se një UFO është përplasur në afërsi të Milanos.

Më 7 Janar 1948, rreth ores 14.00 në Madisonville (Teksas) shumë njerëz panë një objekt të çuditshëm me drita të kuqe që qëndronte pezull në ajër. Ky objekt u ndoq nga një skuadrilje avionësh të cilët nuk munden ta godisnin pasi ai u ngjit në lartësi të madhe. Piloti që u shkoi më afër ishte Thomas Mantell i cili gjatë komunikimit me radio dha përmasat e objektit. Sipas versionit zyrtar, oficeri mbeti viktimë për mungesë oksigjeni. I njejti burim konfirmoi se Mantell kishte pasur haluciancione sepse objekti qe ai kishte hasur ishte një balon metereologjik i marinës Sky Hook.

Një vend shumë i famshëm në këtë fushë është edhe “Area 51” (Zona51) një territor ushtarak mbi të cilin është i ndaluar fluturimi. Pikërisht në laboratorët e zonës në fjalë thuhet se ka dokumenete me tepër vlera mbi ekzistencën e UFO-ve. Ka dhe nga ata njerëz të cilët kanë arritur deri aty sa të thonë se kjo bazë ka studiuar vazhdmisht trupa qiellor dhe se është i vetmi vend ku gjendet kufoma e një jashtëtokësori.

Për shumë skeptikë UFO-t nuk ekzistojnë dhe çdo dukuri e mbiquajtur e jashtezakonshme nuk është gjë tjetër vetëm eksperimenti i rradhës i shërbimeve ushtarake amerikane, si për shembull avionet Stealth të cilët karakterizohen nga forma të pazakonta. Qeveria amerikane ka pasur gjithnjë një prirje për të mos dhënë informacione mbi këtë dukuri duke arritur deri aty sa të mos e përfshijë zonën 51 dhe shumë territore të ngjashme nëpër hartat gjeografike.

Kohët e fundit studiues të këtij fenomeni kanë krijuar një emër të ri që është UAP (Unidentified Aereal Phenomena) në shqip Dukuri Ajrore e Paidnetifikuar. Ky përkufizim i ri ka ardhur si pasojë e BOL (Ball of light), në shqip Sferë Drite që shpesh herë kanë ngatërruar studiuesit ndërkohë që bëhej fjalë për dukuri krejtësisht të shpjegueshme.

-Rrëmbime

Sipas një versioni të ndryshuar të klasifikimit të bërë nga astronomi Josef Allen Hynek, rastet e rrëmbimeve përkufizohen dhe si takime në afersi të tipit të IV. Ky klasifikim është bërë pasi ka pasur shumë raste kur njerëzit kanë deklaruar se janë rrëmbyer nga krijesa të çuditshme për qëllime studimi apo analizash. Këto deshmi janë konsideruar si të rreme pasiqë asnjëherë nuk janë shoqëruar me prova konkrete, megjithëse disa nga të rrëmbyerit janë paraqitur me vraga të cilat nuk i kishin pasur kurrë më parë.This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free