Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Paragjykimi

Ne folklorin gjerman tregohet historia e nje burri,i cili kur u zgjua ne mengjes,vuri re se sopata e tij ishte zhdukur.I zemeruar deri ne kulm,mendoi se ia kishte vjedhur komshiu i tij dhe per kete arsye,e kaloi gjithe diten duke e vrojtuar.Ai vuri re se komshiu kishte sjelljen tipike te nje hajduti,ecte vjedhurazi si nje hajdut dhe peshpersite si nje hajdut,qe donte te fshihte vjedhjen qe kishte bere.Ishte kaq i sigurt ne dyshimet e tij,saqe vendosi te futet ne shtepi,te nderronte rrobat dhe te shkonte ta denonconte ne polici.Por,ne momentin qe u fut ne shtepi,gjeti sopaten.Ne fakt,gruaja e tij ia kishte nderruar vendin.Burri doli perseri,e pa edhe nje here komshiun dhe vuri re se ai ecte, fliste dhe sillej si c'do njeri tjeter i ndershem.A nuk vlen te permendet ketu ajo shprehja:" I shohim gjerat ashtu sic duam dhe jo ashtu sic jane "?
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free