Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Për ty,Princesha ime !

Princesha ime Asnjehere nuk je ankuar kur nuk kemi pasur... Asnjehere nuk eke nencmuar edhe ate pak qe e kemi pasur . Derisa te tjeret e kishin braktisur dhe e qajtur,ti asnjehere as lotin nuk e ke derdhur . E ke kuptuar ate cka eshte shkruar kader edhe prej saj se cka do te hame. Asnjehere nuk je ankuar per ate se cka ke shtrire perpara meje... Kur nuk kam pasur asgje te kam pasur ty... Asnjehere nuk i ke simpatizuar armiqte perreth teje. Ti iu ke bindur fese tende ne Zotin tend dhe me ate me ke percjellur mua. Fshehtesirat e mia ,nderi dhe feja ime kane qene te sigurta ne ty. Menyra se si me ke shikuar me zjarr ne sy...ka treguar se jam i vetmi per ty ... E ke vjedhur zemren dhe ma ke fshehur larg .Ti e di qe vendi yt eshte afer meje. Te kam dashur kur me ke urdheruar ne fshehtesiren e agjerimit vullnetar. Duke te shikuar ty,kam qeshur me vullnet te plote. Zemra kurrsesi nuk mund te deshiron tjeter derisa te shikoj se si e ushqen femijen tim,si e vesh ate, si ia fshin hunden e vogel dhe fytyren e sterpikuar.Ti asnjehere nuk mund ta gjesh diamantin ne duart e te varferve ne te njejten menyre se si diamanti femija yne meriton te jete i ruajtur ne doren tende. Une te kam zgjedhur ty UMMU nene me dije se fryti yne eshte i sigurte me ty . Asnjehere nuk do te merzitem per edukimin e femijeve te mi. Ata do ta duan Ate qe edhe ne e duam . Ata do ta duan ALLAHUN,me te bukurin ,te MADHERISHMIN.ATA DO TI DUAN PEJGAMBERET DHE SAHABET,DIJETARET,MUXHAHIDET,SHEHIDET,ATA DO TI DUAN ATA QE KURRE NUK I KANE TAKUAR,POR DO TI TAKOJNE.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free