Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Ti je produkt i menyres se te menduarit

Drejtori i shkolles u tha kolegeve:Ju jeni zgjedhur si mesuesit me te mire dhe me te afte te shkolles vitin e kaluar.Per kete arsye do te jepni mesim ne tre klasa me nxenesit me te zgjuar dhe me te sjellshem te shkolles.Ne fund te vitit rezultatet ishin me te lartat ne te gjithe shkollen.Te tre mesuesit pohuan se kishte qene nje eksperience e mrekullueshme dhe se keta nxenes te mrekullueshem, u kishin kursyer shume mund e djerse.Ketu nderhyri drejtori dhe i la pa fjale, kur u tha se si keta nxenes ashtu edhe ju jeni te perzgjedhur krejt rastesisht nga ana ime.Mesuesit pyeten te tre njezeri:Atehere cili eshte shkaku i suksesit te ketyre nxenesve ?! Drejtori u tha:Shkaku eshte se ju i ndertuat pritshmerite ne baze te disa informacioneve qe ju dhashe une.Pritshmerite tuaja ishin teper te larta per keta nxenes dhe ne fund te vitit, keto pritshmeri u realizuan, edhe pse informacioni nuk ishte i sakte.

Morali:Ti je produkt i menyres se te menduarit dhe i pritshemrive qe ke per veten.Ai qe pret te miren, i vjen.Jini optimiste dhe e mira do ju ndjek pas.Ne kushtet me te veshtira, mos u fokusoni tek problemi, por tek zgjidhja.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free