Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Cështje Sociale & Psikologji

Dhjete gjerat qe i dallojne njerezit e sukses'shem

Efekti negativ i lojerave elektronike te femijet
 
Besimi fetar dhe shendeti mendor

Ua dorezoni celsat femijeve

Udheto me fantazine

Karburanti i suksesit

Inteligjenca emocionale dhe gjuha e buzeqeshjes , jane porta per te depertuar ne zemrat e njerezve

Ti shkosh deri ne fund

Autokritika

Besimi fetar dhe shendeti mendor

Shans per tu mbrojtur nga semundjet psikike

Largimi yt s'eshte problem

Brinja e shtrember

Homoseksualiteti mes damkosjes dhe krenarise

Ti je pergjegjes per lumturine tende

Psiqika e njeriut kujton vetem rastet e pazakonta

Ziliqari

Te tallesh me gjynahet e dikujt, eshte nje gjynah me i madh

Te mendosh keq ne kohet tona

Kur'ani erdhi per te trajtuar unin negativ dhe te ndertoje nje tjeter pozitiv

Problemi i pare, njeriu

22 keshilla per te rritur vetvleresimin

LGBT ne histori

Mos i thoni femijes tuaj...

Homoseksualiteti nuk eshte i lindur

C'eshte koncepti Kohe

Jo apatise dhe luhatjes se humorit

Studim:Facebook eshte i demshem per shendetin

14 ligjet dominuese te subkoshiences

Praktikim mbi leximin e shpejte

10 rregulla si te mos ju ik zeri

Levdatat e shumta prodhojne diktatore

A ekziston vdekja ? Nje teori e re ,thote Jo !

Lideret e botes dhe crregullimet e personalitetit

Sistemoje jeten tende 1


Sistemoje jeten tende 2

Sistemoje jeten tende 3

Sistemoje jeten tende 4

Sistemoje jeten tende 5

Sistemoje jeten tende 6

Sistemoje jeten tende 7

Teknika e leximit te shpejte dhe produktiv

Femije i sinqerte

Femija qaraman, diktator i vogel

Fjalet pozitive edukojne femije te arte

Edukata seksuale per femije

Genjeshtra tek femijet

Gjuha e ndjenjave, para gjuhes se arsyes

Mendesia fetare ne adoleshence

Meso si i shkaterrohet personaliteti femijes tend

Mungesa e prindit ne jeten e femijeve, shkaterron boten emocionale

Ne kerkim te vetes dhe historia e shokut "normal".

Paketa e rregullave te miresjelljes nga baballaret tek femijet

Pyetjet e femijes mbi seksin, si tu pergjigjesh

Shoqerimi me vajza


Si ti trajtojme shkarjet e gojes tek femija

Urime, vajza juaj eshte inatceshe

Xhihadi me i dobishem eshte ai kunder korrupsionit dhe ligesise

Stresi dhe semundjet

Ku ndodhet lumturia dhe psikolgjia e saj

Disa teknika per te frenuar mendimet stresante

Simptomat e Depresionit

Stresi dhe lodhja fizike

Rruga e suksesit fillon me nje Enderr

Shkaktaret e Depresionit

Si e shnderrova vajzen ne gjeni  duke i hequr Tv

Lufta me merzine

Shume te bukura


Psikologjia e suksesit

Mendimi pozitiv

Vetebesimi i tepert lind narcisizmin

Te menduarit mire per te tjeret, qeteson zemren

Lufto me stresin ne menyren pejgamberike


Shkaku i divorceve

Udhezimet e Profetit alejhi selam ne kurimin e deshperimit,trishtimit dhe merzitjes

Vleresojeni vetveten

Butesia eshte detyrim fetar dhe fshehtesi per c'do arritje

Preferenca mes femijeve

Syri i keq (vlen per tu lexuar)

Jusufi dhe tradhetia bashkeshortore

Luti dhe degjenerimi seksual

U bejme mire,pse na e kthejne me te keq ?!

Te jesh pozitiv


Arti i ndreqjes se gabimit

Bisede me fjalen

Jusufi dhe aroma e femijeve

Musai dhe martesa e vajzave

Pasojat e modes ne familje

Profeti Musa dhe mekimi

Si duhet te jete LIDERI i mirefillte

Sportieshte ftese dhe jete

Zemra boshe e Nenes se Musait


Psikologjia e tortures


A duhet te lejohet prostitucioni

Shakaja ne Islam, deri ku jane kufinjte

Si te largohem nga masturbimi

Virtyti i solidaritetit ne kohen tone

Kontrolloje zemerimin perpara se te kontrolloje ai ty

Femija im eshte i dalluar, por rrebel

Binde femijen tend

Kufiri mes miqesis, te qenit koleg dhe dashurise

Si te mbrohemi nga kritika e padrejte

Pese teknika qe mund t'ju ndihmojne te fitoni c'do debat

Paqja me ndergjegjen

Me nxirrni nga kemisha e babait

Morali ne krize, e kush pra, eshte fajtor ?

 
Facebooku dhe Twiteri zhdukin ndjenjen e turpit

Njeriu ne kerkim te se mires me te larte, Lumturise

Per lumturine

Perse rrudhat jane te bukura

Si te kuptosh kur dikush genjen

Nese te ngushtohet kjo bote

C'zemer ke, te bute apo te ngurte ?

Mos u deshpero

Dialog me çastin

Sikur te vepronin edhe njerezit keshtu

Iinformacioni ne ditet e sotme dhe pasojat e tij

Perse e ka ndaluar Feja Islame kamaten

PARADOKS

Psikologjia e Burrit

Roli roberues i Mediave

Mesatarja e arte

Rreth Durimit (shume e bukur)

Feja Islame-menyre jetese

Homoseksualiteti,nje liri e demshme

Islami dhe praktikimi i sanksioneve

Karriera fillon me nje hap

Cfare ben Skifteri kur i mbush dyzet vjet

Kodi i Mijevjecarit( shume e bukur)t

Po lengojme nga mendjengushtesia

Sekreti


 


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free