Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Umer ibnu Abdulaziz dhe unaza

Nje dite,Umer ibnu Abdulaziz degjoi,se djali i tij kishte blere nje unaze per njeqind mije derheme.Ai i shkroi nje leter,ku i thoshte:"Kam degjuar se ke blere nje unaze per njeqind mije dirheme.Shite dhe me parate ushqe njeqind mije te uritur.Pastaj bli nje unaze hekuri me nje dirhem dhe mbi te shkruaj:"Zoti e meshirofte ate njeri,qe e di sa vlen".


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free