Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Nje pyetje per Babain

Nje dite ishin ne fushe i ati dhe djali -i tha djali babit te vet, baba mendoj se zoti ka bere nje gabim ,tha djali -cka je tu thene ,iu pergjegj babai -kur e shikoj grurin them pse gruri i ka kokrat aq te vogla , kurse kungujt jane te medha edhe arat ne drunj jane te vogla pse nuk jane te medhaja si kungujt.,, sa e mbaroi fjalen i ra nje koker are prej nje zogu prej se nalti ne koke ,dhe i dhimbti shum. babai i vet i tha :Cke or bir. Me ra nje koker are ne krye, me dhembi shum. iu pergjigj babai :SHYQYR ZOTIT QE SI KA BERE ARRAT E MEDHAJA SA KUNGUJT SE DO MBETSHE NE VEND.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free